Genel Teknik Bilgiler
Isı Yalıtımı

Binaların iç ve dış duvarlarında Ytong marka gazbeton kullanılmıştır. Ayrıca dış cephede 32 dansite XPS esaslı mantolama yapılmıştır. Doğramalar ısı yalıtımlı alüminyumdur. Camlar ısıcam konfordur. Daire zeminlerinde 32 Dansite EPS kullanılarak ses ve ısı yalıtımı sağlanmıştır.

Isınma

Merkezi ısıtma sistemi alman Buderus marka kaskad yoğuşmalı doğal gazlı kazanlar vasıtasıyla sağlanmıştır. Tüm bloklarda merkezi ısıtma sistemi kullanılarak, ‘pay ölçer’ ile bireysel kullanım olanağı sağlanmıştır. Dairelerde yerden ısıtma kullanılmıştır. Dairelerde merkezi ısıtma sistemi ile sürekli sıcak su sağlanacaktır. Kullanılan sıcak su ‘pay ölçer’ ile daire bazında olçülmektedir.

Tesisat

Tesisat borularında, Fırat Residence Pipe sessiz boru sistemleri kullanılmıştır.

Elektrik

Elektrik kesintisinde tüm daire içleri ve tüm ortak alanları besleyebilecek kapasitede 550 kva'lık Aksa marka jeneratör kullanılmıştır. Bütün elektrik şalt malzemelerinde Schneider marka tercih edilmiştir. Tüm anahtar priz grubu Viko marka, Thea Sistema model olarak seçilmiştir.

Yangın

Her dairede ve kat sahanlığında duman dedektörü, kat aralarında yangın dolabı ve yangın alarm butonları ile otopark alanında sprink söndürme sistemi mevcuttur.

Korkuluk

Bahçe duvarları, tüm fransız balkonlar, normal balkonlar, teraslar, parapet üstleri, blok içi merdiven ve sahanlık korkulukları sıcak galvanizlenmiş ferforje olarak imal edilmiştir.

Asansör

Alman Schindler marka, 5300 serisi, 675kg. Kapasite, 5 adet blok ve 1 adet engelli asansörü kullanılmıştır.

Çatı

Alman Brass marka antrasit renk beton kiremit ve xps izolasyon sistemleri kullanılmıştır. Çatı karkası tamamen çeliktir. Çatı altlarında ekstra olarak camyünü kullanılarak ikinci bir izolasyon daha yapılmıştır.

Özel Depolar

Her daireye özel, kendi bloğunun altında ortalama 15 m²'lik kilitli depolar verilmektedir.

Otopark

4000m² kapalı alanda 160 araçlık kapalı otopark alanı vardır. Otopark alanından tüm katlara asansörle erişim vardır. Otomatik araç tanıma ve bariyer sistemi mevcuttur.

Güvenlik

16'sı Bahçe duvarlarında, 16'sı otoparkta olmak üzere toplam 32 adet yüksek çözünürlüklü, 30 m gece görüş özellikli Dunlop marka kamera ile izlenebilen ışın bariyerli dış bahçe duvar alarm sistemi, daire kapılarında manyetik kontak hırsız alarmı, daire içinden resepsiyon ve blok giriş izleme sistemi ile 7/24 güvenlik personeli bulunmaktadır.

Havuzlar

1 adet 346m²'lik açık havuz, 1 adet 30m²'lik açık çocuk havuzu, 1 adet 96m²'lik kapalı ısıtmalı havuz, 1 adet 12m²'lik kapalı ısıtmalı çocuk havuzu, 1 adet fıskiyeli süs havuzu bulunmaktadır.